Статті

Усі статті

За визначенням зі словника саме слово «кіоск» позначає будова, яка не має торгового залу і в міру своїх розмірів розраховане на одне робоче місце - продавця.

За технічними же характеристикам, кіоски є ніщо інше, як контейнер з металевим каркасом і огороджувальними панелями.

Газетный киоскАле ця каркасно-щитова конструкція, повної заводської готовності, набуває нових якостей в залежності від майбутньої її експлуатації. Від відмінностей за призначенням, кіоски можуть бути не тільки всілякої планування (не кажучи вже про внутрішній обробці) але і комплектуватися надалі різного устаткування, бо застосування кіосків стало настільки широко в наш час, що важко перелічити! Починаючи від продажу квитків і газет до продовольчих товарів і сувенірно-подарункової продукції, вони розташовуються у всіх точках проживання людей, будь то будівельні майданчики або контрольно-пропускні пункти. Кіоски можуть бути біля шкіл, фабрик, зупинок громадського транспорту і військових частин, в маленьких селищах і на виставках, ними забезпечені спортивні споруди, різні майданчики і навіть автопарки. Вони красиві і ергономічні, а так само їх можна встановити в будь-якому вигідному для торгівлі місці - кіоск швидкобудуюємі конструкції. У цьому їх основна перевага від стаціонарних магазинів, оскільки відпадає необхідність проводити дорогі фундаментальні роботи.

Киоск в Константинополе, XIX векЦікавим є той факт, що саме слово «кіоск» було запозичене де то в XVIII столітті, чи то з французької мови «kiosque» або німецького «kiosk», чи то, посередництвом до турецького «kosk», що перекладається як «павільйон», але відомо те, що спочатку це слово не призначалося для позначення торгівлі чому-небудь. У той час вважалося дуже модним вживання іноземних слів в висловах, тому використовували дане слово для позначення споруди, що мала декоративний характер, іншими словами, так називали паркову альтанку. З часом такі альтанки вийшли з моди, а сучасне поширення поняття «кіоск» стало позначати якесь торгове споруду.

Сувенирный ларёк в ЧилиЧасто кіоски називають кіосками, і це не помилково, оскільки наведені терміни практично синоніми. Етимологічне походження слова «ларьок» бере свій початок від староруської позначення ємності - дерев'яного ящика, іменованого «скриня», в якому зберігалися переважно товари продовольства. Звідси і повелося, що кіоск служить для продажу канцелярських товарів, преси, сувенірів та іншої непродовольчої дребедени, а ларьок - для продовольчих товарів.

У 1990-і роки, коли особливо розвивалося приватне підприємництво, виникло безліч ларьків, в яких торгували абсолютно всім. г. Каменск, Россия, СССРДеякі власники подібного бізнесу навіть примудрилися не платити податки, а продукція, що продається в цих точках була вельми сумнівної якості (в основному це були піратські DVD-диски, алкоголь, косметика і підроблені бренди годин). Прибутковість справи і спровокувала таке велике поширення кіосків і ларьків по країні.

У наш час можна спостерігати появу кіосків на базі автомобільних кузовів і причепів. Якщо не брати до уваги окремі варіанти, виглядають подібні споруди вельми яскраво і респектабельно. Але сучасний час технологій інтерпретувало ларьки і кіоски в автомати, які спеціалізуються переважно на одному виді продукції, наприклад, автомат з прохолодними напоями чи автомат для сигарет. Важко сказати, що вони добре приживаються, а це означає, що класичний вид ларьків і кіосків ще довго буде переважати на нашому споживчому ринку, особливо в місцях великого скупчення людей.

Информационные киоски 1Звично, що недіковенние і вельми типові споруди - кіоски, служать точками дрібної роздрібної торгівлі, в окремих випадках - об'єктами побутових послуг. Їх єдина модульна система виготовлення дозволяє варіювати формою, джерелами енергії і відмінністю у водопостачанні. Залишається незмінним одне - при будь-якому поєднанні параметрів біля кіосків повинна бути майданчик господарського призначення для складування тари, обладнана трельяжами.

Вельми незвичайний різновид кіосків у цьому плані це довідковий кіоск, а саме комп'ютерний термінал - місце, де можна отримати інформацію. Таким чином, кіоск залишається у своєму класичному вигляді - з вітриною (у вигляді електронного меню), і з продуктами (інформаційними, зрозуміло) розкладеними «по поличках» .Таким чином, вид інформаційного кіоску можуть набувати платіжні, банківські термінали, інформаційні термінали на вокзалах .

Отже, кіоски і на сьогоднішній день є прибутковою справою. Ви можете як придбати, так і орендувати кіоск для вашого товару, і продавати що завгодно - від сірників і солі до персоналізованої сувенірно-подарункової продукції. До того ж, від розмаїття пропозицій з оренди, легко вибрати місце для локалізації Вашого бізнесу. Залежно від спеціалізації це можуть бути жваві центральні вулиці міста, прохідні стежки спальних районів, місця прийому їжі студентів, працівників або туристичні маршрути.

 

Бережіть свої гроші